İSTOÇ şubemizdi merkezimiz oldu – Sabah Reel Sektör eki

“Ulaşım kolaylığı, İSTOÇ’ta bulunmayı şirketimiz için bir gereklilik haline getirdi” diyen Şirin Kristal Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Erdoğan, İSTOÇ’un sağladığı rekabet avantajlarını ve serbest bölge hareketinin uzun vadeli getirilerini yorumladı.

Paşabahçe’nin İstanbul yetkili satıcısı olan Şirin Kristal, aynı zamanda Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Kocaeli yetkili satıcılığı görevlerini de üstlendiği için, tüm bu noktalara erişim bakımından en uygun lokasyon olan İSTOÇ’u tercih etti.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Erdoğan’ın aktardığı bilgilere göre, İSTOÇ bünyesinde yer almanın stratejik avantajları oldukça cazip. “Sektörümüzün 2000’li yılların başından itibaren İSTOÇ’a kayması, müşteri kitlesi ve ana yollara yakınlık bakımından büyük bir artı yarattı” diyen Erdoğan;
“İSTOÇ’a İstanbul’un çevre illerinden her saat rahatça ulaşılabiliyor. Bu da şirketimiz adına İSTOÇ’ta bulunmayı bir gereklilik haline getirdi. İlk etapta şube açarak girdiğimiz İSTOÇ, şu anda toptan kanalımızı yürüttüğümüz merkez şubemiz oldu” sözlerini kaydetti. Mehmet Erdoğan, açıklamasına şöyle devam etti: “Paşabahçe’nin yetkili satıcısı olduğumuz için ürün çeşitliliğimiz binin üzerindedir.

Taleplere hızlı yanıt verebilmek adına depomuzu da İSTOÇ’a aldık ve daha hızlı bir hareket kabiliyeti elde ettik. Şu anda tüm müşterilerimiz İSTOÇ mağazamıza gelerek diledikleri ürünü diledikleri gibi seçebiliyor. Tabii bu, firmamızın elde ettiği faydalar.

Faaliyet gösterdiğimiz pazar anlamında genelleyecek olursak, züccaciye sektöründeki çoğu firmanın İSTOÇ çatısı altında toplanmasının tüm firmalara avantaj sağladığını ve hizmet kalitesini arttırdığını söyleyebiliriz. Artık piyasadaki müşteri eğilimlerini, talep ve arz dengesinin durumunu ve bunun gibi rekabette yardımcı etkenleri hızlı bir şekilde alıp değerlendirebiliyoruz.
İSTOÇ’un serbest bölgeye dönüşmesi, bizim gibi yurt dışına ticaret yapan firmaların ihracat rakamlarını yükseltecek. Üstelik bu hamle, daralan iç piyasanın şirketlerde oluşturduğu negatif etkiyi de azaltacak.”

 

sirin_istoc_reelsektor2

Sizi Yansıtan Paşabahçe Ürünleri Şirin Kristal'de

Şirin Kristal Paşabahçenin Marmara bölgesi ve İstanbul Yetkili Satıcılığını yürütmeye devam ediyor..